اول باید سیسکو بخوانم یا مایکروسافت؟

اول باید سیسکو بخوانم یا مایکروسافت؟

دوره های مایکروسافت و سیسکو ارجحیتی نسبت به یکدیگر نداشته و پیشنیاز هم نیز نیستند و می توان گفت که هر دو به نوعی مکمل یکدیگرند.

بازار کار دوره های مایکروسافت MCSE

با توجه به اینکه بازار کار مایکروسافت بیشتر است، دانش پذیران با گذراندن این دوره راحت تر می تواند جذب بازار کار شبکه شوند. همچنین بدلیل اینکه فراگیری مطالب و محتوای سرفصل های دوره های مایکروسافت راحت تر بوده و محیط آموزش آن غالبا محیطی گرافیکی و جذاب است، دست یابی به مدارک مایکروسافت بیشتر مورد استقبال واقع می شود. معمولا علاقه مندان به فراگیری حرفه ای شبکه با مایکروسافت شروع کرده و به صورت همزمان و یا پس از گذراندن کورس کامل و اصلی مایکروسافت (دوره MCSE)، اولین کورس سیسکو (دوره CCNA) را شروع می کنند.

بازار کار دوره های سیسکو

از طرفی با توجه به اینکه مشاغل و موقعیت های شغلی و بازار کار سیسکو معمولا به صورت انجام پروژه بوده و تعداد افرادی که این دوره ها را گذرانده و مهارت های آن را کسب نموده اند کمترند، بازار کار سیسکو پردرآمد تر می باشد.

توصیه و پیشنهاد کندو

با گذراندن تنها یک دوره از سیسکو (دوره CCNA) شانس شما برای ورود به بازار کار کمتر است چون CCNA اولین دوره از مدارک سیسکو بوده و مباحث اولیه و اصولی سیسکو بر اساس سرفصلهای رسمی آن آموزش داده می شود. شما می توانید با گذراندن دوره های حرفه ای تر سیسکو مثل CCNP و CCIE شانس خود را برای کسب موقعیت شغلی بهتر و مناسب تر بیشتر نموده و در صورتی که شاغل هستید با کسب مدارک حرفه ای تر سیسکو پیشرفت خود را تسهیل کنید.

همچنین گرچه MCSE تقریبا دوره ای کامل و اساسی از دوره های مایکروسافت بوده و طی ۲۴۰ ساعت و در حدود ۶ ماه آموزش داده شده و گذراندن آن به صورت مستقل برای ورود به بازار کار کافی است اما با گذراندن دوره های تکمیلی و تخصصی تر مثل TMG، Exchange، SQL، CRM، Lync و ... می توانید دانش خود را بالاتر برده و با پربارتر شدن رزومه تان، شانس خود برای ورود به بازار کار را افزایش دهید.

بنابراین پیشنهاد می شود بعد از دوره Network+ ، دوره MCSE و CCNA را بیاموزید تا علاوه بر آشنایی با تنظیمات تجهیزات سیسکو، با سیستم عامل ویندوز سرور مایکروسافت نیز آشنا شده و بر تنظیمات، ویژگی ها و بخش های مختلف آن مسلط شوید. با داشتن دو مدرک از دو گرایش اصلی شبکه شانس بیشتری برای ورود به بازار کار خواهید داشت.

با توجه به تجارب به دست آمده، بهترین توصیه و پیشنهاد کارشناسان کندو این است که دانش پذیران عزیز هر دو دوره را همزمان ثبت نام و شروع نموده و یا پس از پاس نمودن دوره نتورک پلاس، دوره MCSE مایکروسافت را آغاز و پس از گذشت حدود یک چهارم از ساعات و سرفصل های MCSE به صورت همزمان دوره CCNA را شروع نمایند.

بازگشت به صفحه سوالات متداول

 
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی

نظر دانش پذیران درباره کندو در گوگل:

Reza Hadigol          a month ago
5star اموزشگاه کندو در بخش جذب اساتید حرفه ای ، اطلاع رسانی ،حضور در رویداد های مهم فناوری اطلاعات در سطح کشور و هم چنین زمان بندی بسیار عالی عمل کرده است که این امر باعث شد برای دومین سال پیاپی عنوان برترین آموزشگاه کشور را کسب کند. به نظرم کندو باید بر روی وبسایت خود بیشتر کار کند هم از لحاظ گرافیکی و هم از لحاظ تولید محتوا
 
Omid Farrokhi          a month ago
5starمیخواید وقتی برای مصاحبه شغلی میرید حرفی برای گفتن داشته باشید؟ و مدارک تخصصی شما تایید شود و مورد توجه قرار بگیرد و برگ برنده مهمی در مصاحبه تان باشد؟ میخواید شغلی با درآمد خوب داشته باشید؟ میخواید سازمانی تان همیشه نیازمند شما باشد؟ من آموزشگاه کندو را به شما معرفی می کنم چون دوره هایی که در کندو گذراندم باعث موفقیت های من بعد از تحصیل ام شد.
 
Mohaddeseh Babaie          a month ago
5star سلام. من دوره های زیادی در موسسات مختلف دیدم و الان در دانشگاه تدریس میکنم حس میکنم این آموزشگاه از لحاظ خدماتی، تجهیزاتی و مرتبه علمی (در زمینه کامپیوتر) در بالاترین رتبه قرار داره. همیشه فکر میکردم مجتمع ... از لحاظ مدیریت و خدمات در بالاترین رتبه قرار داره اما روزی که برای دوره های شبکه به کندو مراجعه کردم و از نزدیک محیط و کلاسها را دیدم متوجه شدم مدیریت این آموزشگاه واقعا حرفه ای بوده و اساتیدش واقعا از فیلترهای علمی گذشته اند. متشکرم از مدیریت خوب و عالی شما
منبع: گوگل