اول باید سیسکو بخوانم یا مایکروسافت؟ بازار کار کدام بهتر است؟

اول باید سیسکو بخوانم یا مایکروسافت؟ بازار کار کدام بهتر است؟

مایکروسافت و سیسکو هیچ ارجحیتی نسبت به یکدیگر نداشته و پیشنیاز هم نیز نیستند. می توان گفت به نوعی مکمل یکدیگر هستند.

با توجه به اینکه بازار کار رشته مهندسی شبکه مایکروسافت بیشتر است و دانشجو با گذراندن این دوره بهتر می تواند جذب بازار کار گردد و همچنین محیط آموزش آن محیطی گرافیکی و جذاب است، معمولا دانشجویان با مایکروسافت شروع کرده و بعد به گذراندن سیسکو می پردازند. از طرفی بازار کار رشته مهندسی شبکه سیسکو با توجه به اینکه معمولا به صورت انجام پروژه است، پردرآمد تر می باشد.

در دوره MCSE که مهم ترین دوره شرکت مایکروسافت است، بیشتر مباحث مربوط به تنظیمات سیستم عامل های مایکروسافت از قبیل مدیریت ، طراحی و نگهداری ویندوز Server 2012 مطرح می شود. مباحث MCSE بیشتر نرم افزاری است ، گرچه در مباحث Infra1&2 مباحث سخت افزاری نیز مطرح می شود.

MCSE نسل جدید مدارک مایکروسافت در زمینه شبکه های کامپیوتری ، بر مبنای سیستم عامل های مایکروسافت Windows Server 2012 است
در سیسکو (CCNA & CCNP)، بیشتر مباحث سخت افزاری مطرح می شود ، مباحثی از قبیل شناسایی لایه های شبکه ، کار با آنها ، مدیریت ، طراحی و کار با روترها و سوئیچ های سیسکو و بالا بردن سرعت و کیفیت شبکه .


دوره های آموزشی شرکت سیسکو ، به تعبیری عامیانه معمولا به راه اندازی شبکه های کامپیوتری در بستر سخت افزاری می پردازند ،

اما در حقیقت طراحی شماتیک و ساختاربندی فیزیکی شبکه و تنظیم و راه اندازی و نگهداری روترها و سوئیچ های سیسکو از مباحث مهم آن هستند. اولین کورس و در حقیقت دروازه ورودی آن ، CCNA 640-802 نام دارد.

 

 
ارسال به دوستان
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی

نظر دانش پذیران درباره کندو در گوگل:

Reza Hadigol          a month ago
5star اموزشگاه کندو در بخش جذب اساتید حرفه ای ، اطلاع رسانی ،حضور در رویداد های مهم فناوری اطلاعات در سطح کشور و هم چنین زمان بندی بسیار عالی عمل کرده است که این امر باعث شد برای دومین سال پیاپی عنوان برترین آموزشگاه کشور را کسب کند. به نظرم کندو باید بر روی وبسایت خود بیشتر کار کند هم از لحاظ گرافیکی و هم از لحاظ تولید محتوا
 
Omid Farrokhi          a month ago
5starمیخواید وقتی برای مصاحبه شغلی میرید حرفی برای گفتن داشته باشید؟ و مدارک تخصصی شما تایید شود و مورد توجه قرار بگیرد و برگ برنده مهمی در مصاحبه تان باشد؟ میخواید شغلی با درآمد خوب داشته باشید؟ میخواید سازمانی تان همیشه نیازمند شما باشد؟ من آموزشگاه کندو را به شما معرفی می کنم چون دوره هایی که در کندو گذراندم باعث موفقیت های من بعد از تحصیل ام شد.
 
Mohaddeseh Babaie          a month ago
5star سلام. من دوره های زیادی در موسسات مختلف دیدم و الان در دانشگاه تدریس میکنم حس میکنم این آموزشگاه از لحاظ خدماتی، تجهیزاتی و مرتبه علمی (در زمینه کامپیوتر) در بالاترین رتبه قرار داره. همیشه فکر میکردم مجتمع ... از لحاظ مدیریت و خدمات در بالاترین رتبه قرار داره اما روزی که برای دوره های شبکه به کندو مراجعه کردم و از نزدیک محیط و کلاسها را دیدم متوجه شدم مدیریت این آموزشگاه واقعا حرفه ای بوده و اساتیدش واقعا از فیلترهای علمی گذشته اند. متشکرم از مدیریت خوب و عالی شما
منبع: گوگل